Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Gemi İnşa Sahil Güvenlik ve EGM botlarının inşası başladı

Sahil Güvenlik ve EGM botlarının inşası başladı

Türk Loydu ve ARES Tersanesi işbirliği ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için inşa edilecek botların inşa çalışmaları başladı.

Türk Loydu ve ARES Tersanesi işbirliğiyle, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için inşa edilecek olan 122 adet süratli devriye botunun inşa çalışmalarına başlandı.

İki adet iç dizel motor ve su jetleri ile karbon takviyeli gelişmiş kompozit kullanılarak vakum infüzyon teknolojisi ile üretilecek olan ARES 35 FPB; azami 35kt sürat ve 160 deniz mili menzile sahip olacak.

Düzensiz göç ve insan kaçakçılığı ile mücadele, arama kurtarma çalışmaları ve emniyet faaliyetleri gibi görevlerde hizmet verecek olan botlar; Türk Loydu norm ve kurallarına göre inşa edilecek ve Artvin’den Hatay’a kadar Türkiye’nin tüm kıyı bölgelerinde faaliyet gösterecek. 

Türkiye’nin gemi inşa tarihindeki en büyük seri üretiminin gerçekleştirileceği projenin beş yıl sürmesi planlanıyor.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.