Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Gemi İnşa Kanadalı şirketin tercihi yine SANMAR oldu

Kanadalı şirketin tercihi yine SANMAR oldu

Kanadalı Seaspan, Vancouver operasyonlarında kullanmak için Sanmar’ın filosundan 2 adet römorkör satın aldı.

Sanmar’dan daha önce RAstar 2800 modeli 4 adet römorkör satın alan Kanadalı Seaspan şirketi, Vancouver Limanı’ndaki operasyonlarını genişletmek için yine Sanmar’ı seçti.

Şirket, Sanmar’ın filosunda hizmet veren Boğaçay VIII’i satın aldı. Seaspan Raptor ismi verilen römorkör, Kasım sonunda Vancouver’de çalışmaya başlayacak. 2021 yılının ilk çeyreğinde ikinci römorkör de Kanada’ya yolcu edilecek.

Vancouver merkezli ünlü tasarımcı Robert Allan tarafından Sanmar Tersaneleri için özel olarak tasarlanan ve Sanmar tarafından Boğaçay sınıfı olarak adlandırılan RAmparts 2400SX modeli römorkörler 24.4 m uzunluğunda ve 75 ton bariyer çekme gücünde. Boğaçay sınıfı römorkörler ayrıca yangınla 1. sınıf mücadele kabiliyetine sahip.

Memnuniyetlerinin kanıtı 

Sanmar Ticari Direktörü Ruçhan Çıvgın, Seaspan’la yapılan anlaşmayla ilgili “Kuzeybatı Pasifik deniz ekonomisinde önemli bir ortak olan Seaspan’ın Sanmar’a geri döndüğünü görmek bizi ayrıcalıklı hissettiriyor. Son 10 yıldır Sanmar römorkörleri ile çalışıyorlar ve bu geri dönüş her şekilde memnuniyetlerinin kanıtır. Bu son teslimatlarla Seaspan, amiral gemisi Boğaçay serisi römorkörlerimizi kullanma fırsatına sahip olacak” dedi.

SANMAR römorkörleri 10 yıldır çalışıyor

Sanmar, RAstar 2800 modeli römorkörleri 2010 ve 2012 yılında Seaspan’a teslim etmişti. Seaspan Raven, Eagle, Osprey ve Kestrel isimlerini taşıyan Sanmar’ın römorkörleri, halen ilk günki gibi hizmet vermeye devam ediyor.

Robert Allan tasarımı römorkörlerin her biri 70 ton bariyer çekme gücünde.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.