Perşembe, Eylül 16, 2021
Ana Sayfa Havacılık Hava kargo rezervasyon platformu Cargo.One, 42 milyon dolar yatırım aldı

Hava kargo rezervasyon platformu Cargo.One, 42 milyon dolar yatırım aldı

Hava kargo sektörü için gerçek zamanlı rezervasyon motoru olarak hizmet veren Berlin merkezli Cargo.One, Bessemer Venture Partners’ın liderliği üstlendiği B Serisi yatırım turunda 42 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Hava kargo sektörü için gerçek zamanlı rezervasyon motoru olarak hizmet veren Berlin merkezli Cargo.OneBessemer Venture Partners‘ın liderliği üstlendiği B Serisi yatırım turunda 42 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Şirket, fonların özellikle Kuzey Amerika ve Asya’da uluslararası olarak genişlemeyi planladığı için ürün Ar-Ge’sine aktarılacağını ve personel sayısını üçe katlayarak ekibini 70 çalışana çıkaracağını söylüyor.

Cargo.One’ın rezervasyon platformu, kullanıcılara gerçek zamanlı fiyatlara ve birden fazla havayolunun mevcut kapasitelerine erişim sağlıyor. Nakliye müşterileri doğrudan havayollarının sistemlerine rezervasyon yapabiliyor veya 1 kilogramdan 10 tona kadar farklı boyutlardaki gönderiler için teklif talep edebiliyor. Telefonda olduğu gibi, birden fazla havayolunun tüm rezerve edilebilir kapasitelerine ve gerçek zamanlı fiyatlara ilişkin bir genel bakışı doğrudan havayolundan alabiliyorlar. Havayolu tarafında, Cargo.One, göndericiler hava yollarında kapasite aradığında rezervasyon tekliflerini otomatik olarak kullanılabilir hale getirebiliyor.

Dinamik fiyatlandırma etkinleştirildiğinde, yola çıkış süresi, kapasite doldurma oranları ve müşterilerin uygun nakliye fiyatı noktaları belirlemesi gibi faktörleri hesaba katıyor. Cargo.One platformu ayrıca, ürünleri daha iyi fiyatlandırmak ve nakliye müşterilerine hizmet etmek için yapılandırılmış, gerçek zamanlı talep ve pazar verilerine erişim sağlar. Ayrıca, kargo ücretleri ve fiyatları üzerinde anlaşmak için genellikle zorlu arama ve e-posta gönderme sürecini değiştirmek amacıyla, havayollarına gelen mevcut müşteri davranışının ötesinde tüm pazar hakkında toplu bilgiler veriyor.

Şirketin, önceki yatırımcıları arasında Next47, Creandum, Lufthansa Cargo ve Point Nine Capital bulunuyor.

Gözde Ulukan – Webrazzi

Önceki İçerikGemport Limanı
Sonraki İçerikS7 hava kargo için geri sayımda

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.