Perşembe, Eylül 16, 2021
Ana Sayfa Global Ever Ace 28 TEU farkla en büyük gemi oldu

Ever Ace 28 TEU farkla en büyük gemi oldu

Evergreen 23.992 TEU’luk Ever Ace gemisini, Temmuz ayında Samsung Heavy Industries’den teslim alacak. Ever Ace yakın zamanda onaylanan nominal alımıyla, HMM’nin en son megamax serisini sadece 28 TEU ile geride bırakarak dünyanın en büyük boxship gemisi oldu.

Evergreen, yeni yeşil bir görünüme sahip olan gemiyi Asya’yı Kuzey Avrupa’ya bağlayan CEM hizmetinde konuşlandırılacak.

Ever Ace, Evergreen’in bu yıl ve önümüzdeki yıl Güney Kore’de Samsung Heavy ve Çin’de CSSC’den alacağı 10 gemilik serinin ilk olacak.

Ever Ace, önceki Evergreen görünümlerinden farklı olarak yeni bir ampulsüz tasarıma ve parlak yeşil renkli bir gövdeye sahip.

Yeni Evergreen gemisi yüksek derecede genişletilmiş bir pruva ve ilk körfezde tam genişlikte 24 konteyner sırası ile geliyor. Bağlama köprüleri, Mickey Mouse adı verilen kulaklarla beşinci seviyeye kadar dört kata ulaşıyor.

Konteyner boyutu rekorları son yıllarda defalarca kırıldı ve 2017’de ilk kez 20.000 TEU’nun üzerine çıktı. Yüzyılın başından bu yana, kutu gemilerinin taşıma kapasitesi üç kattan fazla arttı.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.