Perşembe, Eylül 16, 2021
Ana Sayfa Marina-Yat Doğuş Marine Services 25 yıllık tecrübe ile sektöre yelken açtı

Doğuş Marine Services 25 yıllık tecrübe ile sektöre yelken açtı

Doğuş Grubu’nun denizcilik sektöründe satış sonrası hizmetler ve yedek parça alanında faaliyet gösterecek yeni markası Doğuş Marine Services hizmete başladı. Şirket yat bakım ve satış sonrası hizmetler sektörüne kurumsal bir yapı kazandırmayı amaçlıyor.

Doğuş Marine Services, Göcek Marina’da yer alan merkezinde faaliyete başladı. Şirket yat ve yelkenliler için servis ve bakım hizmeti vermenin yanı sıra ikinci el satışı, sigorta ve acil yardım hizmeti de sunuyor. 

Açılışa ilişkin konuşan Doğuş Marine Services Genel Müdürü Anıl Gürsoy, “Doğuş Otomotiv satış sonrası hizmetler tarafında 25 yılı aşan tecrübeye sahip. Bugüne kadar otomotiv endüstrisinde uluslararası anlamda kabul görmüş birçok organizasyonda, uygulama ve hizmetlerimizle başarılar kazandık. Şimdi kurum kültürümüzü, değerlerimizi ve disiplinimizi farklı bir alana entegre ediyoruz. Türkiye’deki yatçılık sektörüne, uzman ekibimiz ve kadromuzla hizmet vereceğiz. Hem denizcilik sektöründen çok değerli arkadaşları hem de Doğuş Otomotiv çatısı altından çalışan deneyimli, yetkin teknisyen ve beyaz yaka arkadaşları kadromuza dahil ettik” dedi. 

Bir ihtiyaç vardı

Yatırım kararının öncelikle, sektörün ihtiyacını karşılamaktan doğduğunu söyleyen Gürsoy, “Bu alanda ciddi eksiklikler vardı. Kurumsal muhatap bulma konusu sıkıntı yaratıyordu. Amacımız öncelikle, sektöre kurumsallığı getirmek, hizmet kalitesinde bir standart oluşturup, pazarda öncü rol oynamak. Beklentilerinin ötesinde bir hizmet anlayışıyla tekne sahiplerinin, özel veya kuruluş fark etmeksizin, deniz keyfini kesintisiz yaşamalarını sağlayacağız. Bunlarla beraber çok yakında dünya markalarının temsilciliği ile iş hacmimizi daha da genişletmeyi ve büyüme potansiyeli yüksek olan bu sektörde kuralları belirleyen kalıcı bir oyuncu olmayı hedefliyoruz” dedi. 

Salgın sektörde talebi artırdı

Pandemiyle birlikte özellikle sağlığın öneminin tekrar hatırlanmasıyla birlikte, alışkanlıkların da paralel bir değişim gösterdiğini söyleyen Anıl Gürsoy “Yat sektörü de bu değişimin yaşandığı alanlardan biri. İnsanlar, biraz daha izole bir tatil, daha güvenli bir uzaklaşma için, seçeneklerini tekrar değerlendirmeye başladı. Bu da beraberinde sektörün talep büyüklüğünde bir artış getirdi. Türkiye’de yaklaşık 25.000 yat ve tekne denizlerde, bu sayı her geçen gün de artıyor. Ana merkezimiz yat turizminin en yoğun noktası olan Göcek’te yer alıyor. Yat turizminin rotasının yüzde 70’i bu bölgede gerçekleşiyor. Her yıl yaklaşık 11 bin yabancı bayraklı yat ve tekne ise ülkemizi ziyaret ediyor, hedefimiz bu yatlara da hizmet verebilmek. Rekabetçi fiyat politikası ve teknolojik alt yapımızla sektöre yeni bir soluk getireceğiz” diye konuştu. 

Doğuş Marine Services, tüm motor yatlar ve yelkenli tekneler için periyodik bakım, tüm onarım, yat boyama, mekanik/elektrik/elektronik bakım onarım, refit, yedek parça, aksesuar satış ve ikinci el tekne alım satım işlemlerini gerçekleştiriyor. Tüm faaliyetlerin yanı sıra denizde karşılaşılabilecek arıza ve sorunları gidermek için de 7 gün 24 saat deniz asistans hizmeti veriyor. Markanın vizyonu, sektörü kapsamlı bir şekilde analiz ederek, müşteri odaklı iş yapış stratejisi ile iş alanlarını daha da genişletmek.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.