Perşembe, Eylül 16, 2021
Ana Sayfa Global Çin, Süveyş Kanalı için römorkör inşa edecek

Çin, Süveyş Kanalı için römorkör inşa edecek

Süveyş Kanalı Otoritesi, Süveyş Kanalı’nda görev yapan 31 adet olan römorkör filosuna 5 adet yeni römorkör daha ekleyecek.

Süveyş Kanalı Otoritesi (SCA), Süveyş Kanalı’nda görev yapan 31 adet olan römorkör filosuna 5 adet yeni römorkör daha ekleyecek.

Ever Given gemisinin Süveyş Kanalı’nda karaya oturmasının ardından Süveyş Kanalı Otoritesi (SCA), harekete geçerek Çinli bir şirketten 5 adet yeni römorkör almak için anlaşma imzaladı.

SCA Şefi Teğmen Usame Rabie, “Anlaşmaya göre ilk römorkör 14 ay, ikincisi 20 ay içinde, geri kalan diğer 3 römorkör ise üç yıl içinde teslim edilecek” dedi.

Mısır tarafından Çinli şirketten alınacak römorkörlerin her birinin 80 tonluk bir çekme gücüne sahip olacağı da belirtildi.

Rabie, SCA tarafından satın alınan römorkörlerle birlikte Süveyş Kanalı’nda navigasyonun kolaylaşacağını ve kanal içinde ve dışında kurtarma operasyonlarına hazır olacaklarını da ekledi.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.