Perşembe, Eylül 16, 2021
Ana Sayfa Lojistik Castor Maritime 14,5 milyon dolara gemi satın aldı

Castor Maritime 14,5 milyon dolara gemi satın aldı

Yunanistan merkezli armatör şirket Castor Maritime, 2011 Çin inşa panamax tipi dökme yük gemisini 14,5 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Yunanistan merkezli armatör şirket Castor Maritime, 2011 Çin inşa panamax tipi dökme yük gemisini 14,5 milyon dolara satın aldığını duyurrurak satın alımlara son hız devam ediyor.

Castor Maritime’ın, 2011 inşa gemi için 14.5 milyon dolar ödediği ve teslimatın Mayıs ayında gerçekleştirileceği belirtildi. Geminin Intermodal tarafından satılan Borealis Finance’e ait Brahms isimli panamax tipi dökme yük gemisi olduğu düşünülüyor.Gemi, Castor tarafından bu yıl satın alınan ikinci panamax dökme yük gemisi oldu. Şirketin filosu bir capesize dökme yük gemisi, altı kamsarmax dökme yük gemisi ve üç aframax tankerden oluşan diğer 10 ilaveyi ekledi.

Castor’un CEO’su Petros Panagiotidis, “Yakın zamanda duyurduğumuz tüm satın almalarımızın tamamlanmasının ardından filomuz, bu yılın başından bu yana üçe katlanarak 18 gemi sayısına ulaşacak. Bu gemilerin teslimatıyla, Castor’un piyasalardaki kuru dökme yük için mevcut güçlü talepten daha fazla yararlanmasına olanak tanıyacak.” ifadelerini kullandı.

Castor Maritime, yıla altı panamax dökme yük gemisinden oluşan bir filo ile başladı ve şu anda bir capesize, beş kamsarmax, dokuz panamax dökme yük gemisi ile üç aframax tankerinden oluşan 18 gemiye sahip.

YORUMLARINIZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Hazar Hattı, Türkiye’yi Orta Asya’ya Bağlayacak

P&O Maritime Logistics tarafından Hazar Denizi’nden DP World Yarımca’ya başlatılan yeni nakliye rotası Türkiye - Hazar Hattı, Orta Asya’yı Türkiye’ye doğrudan bağlayacak. Yeni rota Türkiye, Rusya ve Orta Asya pazarları arasında, daha düşük maliyetli düzenli konteyner taşımacılığıyla ticaret hacminin yükselmesini sağlayacak

Solventaş Limanı

Solventaş sıvı terminali

İsrail üniversitesi: Türk donanması, Doğu Akdeniz’deki en güçlü donanma

İsrail'de bir üniversite tarafından yayımlanan araştırmada, Türk donanmasının artan gücüne dikkat çekildi. "Doğu Akdeniz'in en güçlüsü" ifadesi kullanılan araştırmada, bu gücün İsrail için muhtemel bir tehdit olacağı vurgulandı.

YILPORT Rotaport Limanı

YILPORT Rotaport

SON YAZILAR

Lamu Limanı’na ilk gemi yanaştı

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da 2,8 milyar dolara mal olan Lamu Limanı'na ilk gemi yanaştı.

Mahkeme Mersin Liman Projesi’ne ‘Dur’ dedi

Mersin 2. İdare Mahkemesi, Mersin Limanı işletmecisinin liman sahasını Atatürk Parkı önlerine doğru genişletilmesine olanak veren plan değişiklikleri hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Türkiye’nin sanayi üretimi ilk çeyrekte yüzde 12,3 arttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin sanayi üretiminin yılın ilk çeyreğinde yüzde 12,3 düzeyinde artarak, geçmiş yılı geride bıraktığını belirterek, "İhracatımız ise ilk 4 ayda yaklaşık 69 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Böyle devam edersek İnşallah 2021 yılında da tahminleri aşan bir büyüme performansını ülke olarak yakalayacağız" dedi.

Mısır, Süveyş Kanalı’nı genişletmeye karar verdi

Mısır, Mart ayında Süveyş Kanalı’nda Ever Given adlı geminin karaya oturması sonrasında benzer bir durumun tekrarlanmaması için kanalı genişletip derinliğini artıracağını duyurdu.